Медичні стільці для медичного персоналу є одним із важливих елементів оснащення медичних закладів. Практично у кожному кабінеті, незалежно від спеціалізації, встановлюються медичні стільці.
Стільці діляться на стільці для пацієнтів – використовувані для розміщення пацієнтів під час бесіди з лікарем або в очікуванні прийому, та медичні стільці та табурети, які переважно використовуються для розміщення медичного персоналу під час проведення лікувальних та діагностичних процедур. Також є стільці для столової та крісла для сімейного або головного лікарів.
Стілець лікаря лабораторний СЛ-Л-04
Медичні стільці можуть мати регульовану або нерегульовану спинку. Вони використовуються для тривалого розміщення медпрацівників з можливістю регулювання висоти сидіння та спинки.
Основним вимогам, яка обов’язково виконується на всіх моделях медичних стільців – вони повинні бути мобільними і легко переміщатися по горизонтальній поверхні. Крім того, потрібно мати на увазі, що переміщення стільців в основному здійснюється з навантаженням – разом з медиком, який сидить на цьому стільці.
Отже, на мобільні елементи – або ролики або колеса – лягає досить велике навантаження. Зазвичай ці колеса робляться подвійними, вільно орієнтованими і обертаються на 360 градусів. Останнім часом з’явилася нова вимога до коліс стільця – вони повинні мати антистатичне покриття.
Стілець лікаря лабораторний СЛ-Л-05
Другим важливим аспектом для медичного стільця повинна бути можливість регулювання висоти сидіння. Це не лише враховує індивідуальні особливості медичного працівника, але й поліпшує огляд та дозволяє тривалий час перебувати на стільці.
Стілець обов’язково має бути легко обертатися. Медичні стільці ніколи не мають механізму качання, оскільки ця зручна функція абсолютно неприйнятна для хірургів і гінекологів.
Стілець лікаря лабораторний СЛ-Л-01
При виборі медичного стільця важливо визначити його призначення відразу. Незважаючи на зовнішні схожості, стільці для операційних та для лабораторій суттєво відрізняються за конструкцією, жорсткістю сидіння та наявністю додаткових елементів.
Важливо пам’ятати, що медичний стілець буде використовуватися щоденно і піддається значному навантаженню. Мінімальна вагова місткість стільця повинна бути не менше 120 кг.
Стілець повинен бути обов’язково оснащений системою регулювання висоти сидіння. Найнадійнішою і простою системою є пневматична пружина або “газовий підйомник”. Це найнадійніший і простий метод регулювання висоти сидіння. Винтові стільці слід уникати в кабінетах, де регулювання положення сидіння відбувається найчастіше.
Оббивка сидіння повинна бути стійкою до впливу основних дезінфікуючих розчинів, які використовуються для обробки приміщення та меблів. Найбільш поширеною є винилова шкіра – штучне покриття, яке є стійким до дезінфікуючих засобів і, крім того, не тріскається при частому випромінюванні бактерицидними УФ-лампами медичних приміщень.
Кільце-підставка для ніг трохи збільшує вагу конструкції стільця, але додає деякий комфорт при тривалому сидінні. Бажано, щоб медичний стілець відповідав кольоровій гамі обладнання та дизайну приміщення.
Компанія “Алюмікс ТМК” виготовляє медичні стільці різних модифікацій. Стілець лікаря лабораторний СЛ-Л-05 з регульованою спинкою, стілець лікаря лабораторний СЛ-Л-04 з нерегульованою спинкою та стілець лікаря лабораторний СЛ-Л-03, або стілець лікаря лабораторний СЛ-Л-02 без спинки. Все обладнання, яке виробляється компанією “Алюмікс ТМК” має сертифікати відповідності та якості та реєстраційні посвідчення та може бути поставлене як до державних, так і до приватних медичних установ.